Informacje o egzaminie maturalnym - czytaj

Przybory na maturę - czytaj

WCHODZENIE NA EGZAMIN DO BUDYNKU SZKOŁY

Ze względów bezpieczeństwa przed budynkiem szkoły, wchodząc do szkoły oraz  wychodząc po egzaminie należy zachować odpowiedni dystans, nie gromadzić się, nie zatrzymywać przed szkołą. Do szkoły należy wchodzić w maseczkach ochronnych.
Każdemu zdającemu zostały przypisane numery sal egzaminacyjnych  na kolejne egzaminy. Przed 8 czerwca każdy zdający otrzyma informację – numer sali  w której zdaje egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tegoroczni absolwenci otrzymają informację przez dziennik elektroniczny, absolwenci z poprzednich lat oraz osoby skierowane na egzamin do XX LO w dniu 8 czerwca będą zdawać egzamin w sali nr 4 (sala gimnastyczna).
Numery sal na kolejne egzaminy należy odczytać w systemie OBIEG na stronie internetowej OKE. W dniu 8 czerwca każdy zdający otrzyma hasło dostępu do  systemu OBIEG i tam należy sprawdzać numery sal na kolejne egzaminy.  Link do systemu OBIEG kliknij.
Torebki, kurtki, płaszcze, telefony komórkowe i inne rzeczy osobiste  należy zostawić w szatni. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie przedmioty zostawiane w szatni będą wkładane do worków foliowych przygotowanych przez szkołę (zgodnie z wytycznymi GIS). W przypadku deszczowej pogody każdy zdający koniecznie powinien mieć ze sobą dodatkowy worek foliowy na parasol lub mokrą odzież.
Po zostawieniu rzeczy w szatni zdający przechodzą do sal egzaminacyjnych w maseczkach, z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Przy wejściu do szkoły i na korytarzach szkolnych umieszczone są pojemniki do dezynfekcji, wszyscy mają obowiązek dezynfekować ręce.

W kolejnym komunikacie zostaną zamieszczone informacje, o której godzinie wchodzą do szkoły zdający maturę w poszczególnych salach.
Proszę o systematyczne sprawdzanie informacji w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły

TERMIN DODATKOWY

• Zdający, który nie przystąpił do egzaminu z powodu choroby lub sytuacji losowej (przyczyna udokumentowana), może przystąpić do egzaminu  w terminie dodatkowym.
  • Zdający lub jego rodzice (prawni opiekunowie) składają do dyrektora szkoły pisemny udokumentowany wniosek najpóźniej w dniu egzaminu, którego wniosek dotyczy.
  • Wniosek rozpatruje Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Przydatne linki

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego obowiązująca w roku szk. 2019/2020 - kliknij

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów - kliknij

O czym należy pamiętać podczas egzaminu - kliknij