Uczniowie XX LO na II Ogólnopolskim Kongresie Matematyków
 w Warszawie

Od roku grupa uczniów z klasy 2F na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w ramach patronatu SNM konstruuje kolekcję modeli wielościanów jednorodnych. Cykl tych zajęć prowadzi dr Bronisław Pabich, który przybliża uczniom tematykę tych unikatowych wielościanów. Na świecie znajdują się tylko trzy takie kolekcje: w Nowym Jorku, Londynie i Kluczborku. Czwarta kolekcja powstaje w XX LO w Krakowie.

W dniu 7 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 2F: Oskar Lech, Karol Musz i Sebastian Zaranek wzięli udział w II Ogólnopolskim Kongresie Matematyków w Warszawie pod opieką mgr Krystyny Długosz i mgr Iwony Sitnik-Szumiec. W panelu specjalnym prowadzonym przez dra Bronisława Pabicha uczniowie zaprezentowali efekty swojej ponad rocznej działalności przy konstrukcji modeli wielościanów jednorodnych. Zaprezentowali konstrukcję najpiękniejszego, według chłopców, wielościanu-
wielkiego  sześcioośmiościanu rombowego.