XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa w Krakowie

Bookpackers around Europe: Inspiring trips through past and present cultures(strona www) to dwuletni (2019-2021) program wymiany uczniów, do którego nasza Szkoła została zaproszona. Jego zasadniczą częścią są wymiany uczniów pomiędzy szkołami:
IES Enric Valor School of Castalla, (Alicante, Hiszpania)

  • Hatice Güzelcan Anatolian High School w Bornova (Izmir, Turcja)
  • LLS Bruno Touschek, Italy (Rzym, Włochy)
  • Agrupamento de Escolas de Soure, Portugal (Coimbra, Portugalia)
  • XX LO im. L. Staffa w Krakowie.

Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa i wymiany doświadczeń związanych lekturą istotnych dla kultury regionów i całej Europy dzieł literackich. Poza wymianami uczniowskimi realizowany jest poprzez różnego rodzaju, warsztaty, debaty i dyskusję, gry i zabawy (część działań odbywa się w internecie), a przede wszystkim - czytanie wybranych do programu książek.
Bookpackers around Europe: Inspiring trips through past and present cultures realizowany jest w ramach programu Erasmus+.
Ze strony polskiej za organizację programu odpowiadają:
prof. Ewelina Iwan;
prof. Anna Kisielewicz;
prof. Maciej Pabisek, koordynator.
W ramach tego programu w roku 2019 nasza szkoła m.in.: zorganizowała World Cafe poświęcony czytelnictwu książek; przygotowała Erasmus Corner (gazetka, szafka); z okazji Europejskiego Dnia Języków współtworzyła kwiz wiedzy o kulturze krajów współuczestniczących w programie; uczestniczyła w wyjeździe do Izmiru.
Adres strony internetowej projektu

 
 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO