XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa w Krakowie

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych, poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię.
Zajęcia dla uczniów liceów i techników prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy współpracy z nauczycielami ze szkół, do których uczęszczają uczniowie, w oparciu o nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, umożliwiające wytwarzanie, przetwarzanie materiałów dydaktyczno-edukacyjnych, zdalną współpracę nauczycieli akademickich i szkół.
W TYM ROKU SZKOLNYM RUSZA JUŻ SIÓDMA EDYCJA TEGO PROJEKTU !!!
W ramach projektu dostępne są następujące formy wsparcia:

1)    zajęcia on-line (30 godzin dydaktycznych)

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w zajęciach on-line z geografii, prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
oraz z zajęć mających na celu rozwijanie kompetencji uczenia się, prowadzonych przez pracowników Fundacji Centrum Kopernika w Krakowie.

Zajęcia prowadzone są za pomocą wideokonferencji w czasie rzeczywistym, z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia odbywają się według ustalonego harmonogramu:

•    zajęcia on-line w obszarze geografia – czwartek od 7:30 do 9:00

•    zajęcia on-line w obszarze rozwijanie kompetencji uczenia się – piątek od 7:30 do 9:00

2)    koła naukowe (30 godzin dydaktycznych)

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w zajęciach koła naukowego mającego na celu rozwijanie kompetencji uczenia się, prowadzonych przez pracowników Fundacji Centrum Kopernika w Krakowie.

Zajęcia prowadzone są za pomocą wideokonferencji w czasie rzeczywistym, z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia odbywają się według ustalonego harmonogramu:

•    koło naukowe w obszarze rozwijanie kompetencji uczenia się – termin zostanie podany później

3) warsztaty weekendowe (10 godzin dydaktycznych) i letnie (25 godzin dydaktycznych)

Do udziału w warsztatach może się zgłosić każdy uczeń naszej szkoły. Rekrutacja odbywa się zgodnie
z zasadami określonymi w regulaminie projektu. Zajęcia w ramach warsztatów weekendowych i letnich prowadzą pracownicy naukowi różnych uczelni, także spoza Krakowa.
Uczniowie mają zapewnione zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja oraz prowiant na zajęcia), przejazdy oraz opiekę nauczycieli. Uczeń nie ponosi żadnych kosztów wyjazdu.
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, ta forma zajęć może być zawieszona lub ograniczona do formy zdalnej.
REKRUTACJA UCZNIÓW DO PROJEKTU

Rekrutacja uczniów chętnych do udziału z projekcie odbywa się od 01.09.2022 do 30.09.2022, według zasad określonych w regulaminie projektu.

MCHE VII - Beneficjent

MCHE VII - Regulamin

MCHE VII - Formularz zgłoszeniowy

 
 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO