MATURALNY MARATON Z JĘZYKA POLSKIEGO W XX LO

W dniach 24, 25 i 27 października, w ramach przygotowań do egzaminów maturalnych, odbędą się pierwsze w tym roku warsztaty dla uczniów klas czwartych (klasy 4a, 4c, 4e) pod hasłem „Maturalny maraton z języka polskiego w formule 2023 – dialog międzypokoleniowy”. Maturzyści będą mieli możliwość zapoznania się z modelowymi rozwiązaniami przykładowych prac maturalnych z  języka polskiego na poziomach podstawowym i rozszerzonym (prowadzenie warsztatów: Anna Wójcik; wydarzenie o charakterze cyklicznym). Dodatkowo, nasi ubiegłoroczni absolwenci przedstawią własne propozycje rozwiązań wybranych zadań na ustny egzamin maturalny w formule 2023. Dołączą do nich także wybrani uczniowie z klasy 2a, którzy zaprezentują własne pomysły z zakresu wiedzy o literaturze i kulturze epoki romantyzmu. Zapraszamy na wspólną edukacyjną ucztę!