30 listopada odbyła się druga runda turnieju debat oksfordzkich krakowskich szkół.
"Gloryfikacja zdrowego trybu życia przynosi więcej szkód, niż korzyści" - tak brzmiała teza, nad którą debatowały drużyny XX LO (opozycja) i XLIII LO (propozycja) w ramach Szkoły Debat Oksfordzkich.
Mówcy drużyny XX LO, tj. Martyna Woźniak, Zofia Kodymowska, Jerzy Kucharski i Iga Grochowska, wygrali tę debatę.
W pierwszej rundzie turnieju, która miała miejsce 8 listopada, również odnieśli zwycięstwo w debacie z I LO. Wówczas popierali tezę "Należy wprowadzić licencję na wychowywanie dzieci".
Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.