Uczony jest w swojej pracowni

jak dziecko wpatrzone w zjawiska przyrody,

wzruszające jak czarodziejska baśń.

/Maria Skłodowska - Curie/

W roku szkolnym 2015/2016 XX Liceum Ogólnokształcące uczestniczy w Projekcie "Irresistible" realizowanym w ramach  7 Programu Ramowego Unii Europejskiej w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt realizowany był na zajęciach dodatkowych Koła Chemicznego. Brali w nim udział uczniowie klasy pierwszej g "biologiczno - chemicznej". Pod opieką wychowawczyni klasy i nauczyciela chemii - Pani Anny Knop uczniowie opracowali i wykonali eksponaty - pomoce naukowe, które w ciekawy sposób przybliżą zagadnienia nanoświata.

Wybrane prace naszych uczniów eksponowane były w dniu 18 maja 2016r., wśród prac uczniów innych szkół, na wystawie w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W dniu 23 maja 2016 r. w naszej szkole zostanie zaprezentowana wystawa interaktywna "Witamy w nanoświecie", na której możnabędzie zobaczyć efekty pracy naszych uczniów  w ramach projektu "Irresistible".

Na naszej stronie internetowej: www.xxlo-krakow.edu.pl  zostanie zamieszczona relacja z wystawy - zapraszamy do jej obejrzenia.