W dniu 2.06.2016r. w XX Liceum Ogólnokształcącym odbyła się prelekcja nt. "Transplantacji narządów", którą przeprowadziła pani doktor Irena Milaniak ze Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas 1, a także uczniowie z Zespołu Szkół Chemicznych. Wszyscy pozyskali cenne informacje na temat historii medycyny transplantacyjnej w Polsce i na świecie, a także konkretne wiadomości dotyczące przeszczepów i procedur obowiązujących w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na 8.06.2016r. - dzień debaty "Jak rozmawiać o transplantacji narządów" w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie , w której będziemy uczestniczyć.